Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası dövme festivali başlıyor!

Dünyanın ve Türkiye’ nin en deneyimli dövme sanatçıları, Bu yıl 6’ncısı yapılacak olan ülkemizin ilk ve tek dövme festivali “İSTANBUL TATTOO CONVENTION” da dövme tutkunları ile buluşacak. Dövme sektörünün lideri Golden Arrow, pandemi sonrası uzun bir aradan sonra 26 Nisan ve 28 Nisan tarihleri arasında Taksim Grand Pera’da düzenlenen “İstanbul Tattoo Convention” da dünyanın önemli sanatçılarını, dövme sanatı tutkunlarını her sene olduğu gibi bir araya getiriyor.

Bu sene 6.ncısı Düzenlenen “İstanbul Tattoo Convention” a, aralarında Hollywood yıldızlarının dövmelerini yapan ABD, Birezilya, Rusya, İtalya, İngiltere, Hollanda ve Almanya gibi dünyanın birçok yerinden ünlü dövme sanatçıları katılıyor. Türkiye’nin bir çok şehrinden gelen tanınmış dövme sanatçılarının da katıldığı “İstanbul Tattoo Convention” da birçok kategoride dövme yarışmaları, yaratıcı atölyeler, seminer ve sergiler ile sektördeki son trendler ve teknikler izlenilecek. Dövme tutkunlarının dövme sanatının en ince ayrıntısına kadar izleyebilecekleri bu festivalde, ziyaretçiler sanatçıların geleneksel ve modern tekniklerini de uygulamalı olarak izleme ayrıcalığına sahip olacakları gibi bu sanatçılara dövme yaptırma imkanı bulacaklar. Dünyaca ünlü dövme ekipman markaları ve malzeme tedarikçilerinin de tanıtım ve satış amacıyla iştiraki ile dev bir dövme festivaline dönüşecek.

Grand Pera’nın tarihi dokusuyla bütünleşen “İstanbul Tattoo Convention” sadece dövme sanatına odaklanmakla kalmayacak, aynı zamanda eğlenceli ve sosyal bir atmosfer sunacak. Festivalde konserler, performans sanatları, lezzetli yeme-içme durakları, ve en önemlisi “GÜNEYDOĞU’ NUN YAŞINI ALMIŞ KADINLARININ GELENEKSEL YÖNTEMLERLE DÖVME YAPMALARI” gibi sürpriz etkinliklerle dolu bir hafta sonu yaşanacak. Dünyanın önde gelen sanatçılarının yer aldığı etkinlikte, gelen dövme tutkunları takip ettikleri dövmecilerle tanışabilir, stantlarda yapılan dövme çalışmalarını izleyebilir ve yaptırmak istedikleri dövmeleri yaptırabilecekler.

İstanbul Tattoo Convention sadece bir etkinlik değil, aynı zamanda benzersiz bir kültürün ev sahibidir. Festival kapsamında Grand Pera eşsiz tarihi dokusuyla Ünlü Ressam Deniz PELİSTER’in dövme konulu resim ve sanat sergisine de ev sahipliği yapacak. Dövme Tutkunları, festivali gezip görmek, bu sıra dışı ve eğlenceli atmosferde bulunmak için etkinlik boyunca kapı girişlerinden ve www.bilitinial.com adresinden online etkinlik öncesi avantajlı fiyatlarla biletlerini alabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir